skype wsh radom
rekrutacja online

Rola sportu w procesie aktywizacji społecznej młodzieży – seminarium naukowe

Udostępnij

Temat sportu i zdrowego stylu życia był jednym z wiodących tematów tegorocznej edycji Kameralnego Lata. Próbę znalezienia odpowiedzi na temat ?Roli sportu w procesie aktywizacji społecznej młodzieży?, podęli uczestnicy sympozjum naukowego.

Sport to niewątpliwie jeden z kluczowych elementów życia społecznego, bez którego trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie człowieka we współczesnym świecie. Wielu ludzi uprawia sport – jedni dla zdrowia, zaś inni dla kondycji fizycznej. Uprawiając sport wdrażamy wiele wartości: tolerancję, ducha działania zespołowego i poczucie sprawiedliwości. Sport jest narzędziem wychowawczym, warto więc wykorzystywać jego walory edukacyjne, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Nie zapominajmy, iż sport wpływa na rozwój nie tylko fizyczny, ale i psychiczny, społeczny czy intelektualny, promując odpowiednie zachowania, ukształtujemy charakter młodych ludzi, ich tożsamość, poprawimy ich kondycję ogólną.

Dr Andrzej Gołębiowski – Prorektor ds. studenckich w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu przywitał obecnych referatem Rola sportu w integralnym rozwoju człowieka. Gościem specjalnym spotkania był Robert Rogala. Rogala swoją piłkarską karierę rozpoczynał w zespole Radomiaka Radom, był zawodnikiem Wisły Kraków, Korony Kielce czy Tłoki Gorzyce, brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów, od sezonu jesiennego 2014/15- trenerem A-klasowego zespołu Klubu Sportowego Zamłynie Radom i młodzieżowego zespołu radomskiej Broni. Gość starał się wraz z obecnymi znaleźć odpowiedź na pytanie: kariera piłkarska – zabawa czy walka o przyszłość?

Goście spotkali się także z Justyną Prygiel – absolwentką AWFiS w Gdańsku, instruktorką fitness, która uwielbia pracować z ludźmi, w szczególności z dziećmi i z młodzieżą, jest organizatorką wielu akcji związanych z ruchem, sportem i zdrowiem. Justyna Prygiel opowiedziała o idei aktywnego stylu życia wśród młodzieży.

Znany dziennikarz sportowy Grzegorz Stępień  – redaktor naczelny Radomskiego Lidera Informacji Sportowych – radomsport.pl opowiadał o propagowaniu sportu i zdrowego stylu życia w mediach. W spotkaniu wzięli udział także Łukasz Tuzimek- menedżer radomskiego Klubu Fitness Pop Gym, który skupił się na kwestiach wpływu aktywności na zdrowie. Robert Bartkiewicz – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 21 im. ks. J. Twardowskiego w Radomiu wygłosił referat pt. ?Wychowawcza i profilaktyczna rola sportu w procesie wychowania dzieci i młodzieży?. Do tego samego zagadnienia odnieśli się Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji – insp. Marek Świszcz i Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP z siedzibą w Radomiu – podinsp. Agnieszka Guza, którzy opowiedzieli o współczesnych zagrożeniach dotyczących młodych ludzi. W seminarium wziął także udział Mirosław Paluch, kierownik Biura Sportu i Turystyki Radomskiego Urzędu Miejskiego.

Więcej na stronie www.kameralnelato.pl i www.wsh.pl

Program seminarium

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x