skype wsh radom
rekrutacja online

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU

Udostępnij

Studenci psychologii pod opieką dr Pawła Nowaka odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu. Podczas wizyty studenci zapoznali się ze strukturą ośrodka, zaznajomili się ze specyfiką zawodu psychologa klinicznego, a także mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z wychowankami i ich problemami. Specjalna część wizyty poświęcona była spotkaniu z psychologiem pracującym w Pracowni Wczesnego Wspomagania Rozwoju, dzięki czemu na miejscu mogliśmy dowiedzieć się jak realizowana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana dzieciom z nieprawidłowościami rozwoju, zwłaszcza dotyczącymi funkcji wzroku.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu uczy, wychowuje oraz opiekuje się dziećmi niewidomymi i słabowidzącymi z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim ze sprzężonymi niepełnosprawnościami (autyzm, mózgowe porażenie dziecięce, zespół Downa), a także głuchoniewidomymi. W skład ośrodka wchodzą: publiczna szkoła podstawowa z oddziałami przygotowania przedszkolnego, gimnazjum, publiczna szkoła przysposabiająca do pracy, pracownia wczesnego wspomagania rozwoju dzieci z dysfunkcją wzroku, grupy wychowawcze. Ośrodek posiada profesjonalnie wyposażone gabinety do terapii specjalistycznych: gabinet usprawniania widzenia, gabinet logopedyczny, gabinet psychologa, gabinet stymulacji audio-psycho-lingwistycznej metodą Tomatisa, gabinet orientacji przestrzennej, salę rehabilitacyjną, salę terapii integracji sensorycznej, salę muzykoterapii, salę doświadczania świata, salę gospodarstwa domowego, basen rehabilitacyjny. Na terenie ośrodka znajduje się także park orientacji przestrzennej oraz place zabaw z urządzeniami do ćwiczeń sprawnościowych.

Studentów zainteresowanych psychologią zapraszamy do udziału w następnych przedsięwzięciach Koła Naukowego Psychologii.

 

1 (2) 2 (2) 3 (2)

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x