skype wsh radom
rekrutacja online

Ambasador Irlandii

Udostępnij

Irlandia i Polska są bliskimi partnerami współpracującymi w Unii Europejskiej. Wymiana handlowa pomiędzy naszymi krajami rośnie. Ponadto współdziałamy w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych. Są to relacje niezwykle ważne dla Irlandii.

 

Już teraz widzimy, że wymiana handlowa między naszymi państwami dynamicznie się rozwija: eksport z Irlandii do Polski wzrósł w ostatnim roku o 17 proc., osiągając wartość prawie jednego miliarda euro, a eksport z Polski do Irlandii zwiększył się o 12 proc. Duża część tego wzrostu możliwa była dzięki małym i średnim przedsiębiorstwom irlandzkim i jestem przekonany, że wielką rolę odegrali tu Polacy pracujący w Irlandii. Również Polacy, którzy przez jakiś czas byli zatrudnieni lub studiowali w naszym kraju, a potem wrócili do swojej ojczyzny, stali się mostem łączącym nasze kraje.

Dzisiaj w Irlandii mieszka ponad 120 tys. Polaków, którzy osiedlili się we wszystkich częściach kraju, od dużych miast po najmniejsze miejscowości. Po przyjeździe zawiązali nowe przyjaźnie, stworzyli firmy, zbudowali domy i założyli rodziny. Polacy w Irlandii, a także ich polsko-irlandzkie dzieci, są istotną częścią struktury naszego kraju.

 

DSC02174 DSC02187 DSC02170

 

Ambasador Gerard Keown jest z zamiłowania i wykształcenia historykiem (Doktorat na Uniwersytecie Oxford). Zanim został Ambasadorem Irlandii w Polsce (w lutym br.), pełnił różne funkcje m.in. był Sekretarzem Ambasady w Wiedniu, był oddelegowany do misji OBWE w Bośni i Hercegowinie. Przez 5 lat pełnił funkcję zastępcy szefa misji w Ambasadzie Irlandii w Tokio.

 

Wizyta Ambasadora odbyła się w dniu 19 maja 2016 r. w budynku Wyższej Szkoły Handlowej w  Radomiu.

 

Serdecznie dziękujemy !

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x