skype wsh radom
rekrutacja online

Międzynarodowa Konferencja Naukowa ” Uchodźcy a lęki cywilizacyjne Europy”

Udostępnij

W dniach 22-23 kwietnia 2016 roku w naszej Uczelni odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa na temat: UCHODŹCY A LĘKI CYWILIZACYJNE EUROPY.

Organizatorem konferencji była Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu w partnerstwie z Lwowskim Instytutem Zarządzania, Utenos Kolegija oraz Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie. Głównym celem konferencji było podjęcie dyskusji oraz wymiana doświadczeń z zakresu szeroko pojętego problemu uchodźstwa i migracji w aspekcie prawnym, administracyjnym, społecznym, pedagogicznym, psychologicznym, etyczno-moralnym i religijnym. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele ośrodków naukowych z Polski i zagranicy. Wymianę poglądów łączyła wspólna perspektywa poszanowania godności każdego człowieka oraz konieczność powrotu do wartości uniwersalnych na drodze ku rozwiązywaniu kwestii migracji w Europie. Podczas dyskusji wybrzmiało wiele problemów, do których rozwiązania być może przyczyni się pogłębiona ich analiza, a także proponowane kierunki i perspektywy konkretnych rozwiązań w ramach planowanej publikacji dotyczącej omawianych podczas konferencji zagadnień.

DSC01842 DSC01846 DSC01831

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x