skype wsh radom
rekrutacja online

Wizyta studyjna w Areszcie Śledczym już za nami!

Udostępnij

?Praca psychologa więziennego, choć niezwykle odpowiedzialna i ciężka, może przynosić satysfakcję, szczególnie wtedy, gdy słyszy się słowa uznania od podopiecznych i podziękowania za wsparcie w trudnych chwilach?- powiedziała jedna z pracownic Aresztu, pragnąca zachować anonimowość. Studenci WSH w trakcie wizyty studyjnej w radomskim Areszcie Śledczym, zapoznali się ze specyfiką pracy w Dziale Penitencjarnym, jak i zwiedzili pomieszczenia więzienne- cele, wokandę, spacerniki.

Areszt Śledczy w Radomiu posiada dwa pawilony ? jeden dla tymczasowo aresztowanych, drugi typu zamkniętego dla skazanych odbywających karę po raz pierwszy i młodocianych. Pojemność aresztu wynosi 1010 miejsc. W jednostce od roku 2002 funkcjonuje oddział dla osadzonych zakwalifikowanych jako wymagających osadzenia w wyznaczonym oddziale lub celi aresztu śledczego lub zakładu karnego typu zamkniętego w warunkach zapewniających wzmożoną ochronę społeczeństwa i bezpieczeństwo aresztu lub zakładu karnego. Ponadto działa również oddział terapeutyczny dla osób uzależnionych od alkoholu, który przeznaczony jest dla skazanych młodocianych i odbywających karę po raz pierwszy. W areszcie znajduje się sala gimnastyczna oraz 15 kompleksów świetlicowych, 15 punktów bibliotecznych oraz biblioteka centralna. Jednostka posiada 3 boiska na wolnym powietrzu. Do realizowania praktyk religijnych przeznaczone są dwie kaplice. W drugiej części wizyty studyjnej, grupa spotkała się z osadzonymi. Rozmowa z nimi, choć przebiegała w bardzo miłej atmosferze, utkwiła w pamięci, pozwoliła uzmysłowić, jak cenne jest życie, jak łatwo stracić wszystko to, na czym nam naprawdę zależy przez jedną, krótką chwilę, czasami przez brak rozwagi, a czasami przez zwykłą głupotę. Wizyta studyjna miała miejsce w dniu 19 kwietnia 2016 r.

Serdecznie dziękujemy studentom za wzięcie udziału w wizycie!

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x