skype wsh radom
rekrutacja online

Gen. prof. dr hab. Stanisław KOZIEJ – „Priorytety strategiczne polskiego bezpieczeństwa”

Udostępnij

” Jeżeli zależy nam na budowaniu kultury współpracy, jeżeli mówimy o potrzebie dialogu, współdziałania ponad podziałami to nie możemy poprzestać na deklaracjach. Ważna jest konsekwencja w działaniu.”

 

W Wyższej Szkole Handlowej  gościł gen. bryg. w st. spocz. prof. dr hab. Stanisław Koziej, były długoletni szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego (2010-2015) oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony (2005-2006). Podczas swojego pobytu w Radomiu wygłosił wykład pt.: ?O priorytetach strategicznych polskiego bezpieczeństwa?, w trakcie którego przedstawił nowe uwarunkowania bezpieczeństwa Polski, wynikające miedzy innymi z agresywnej polityki Rosji, rozwoju sytuacji wokół konfliktu rosyjsko-ukraińskiego oraz działalności tzw. Państwa Islamskiego i wzrastających w związku z tym zagrożeń terrorystycznych w Europie. W trakcie wykładu i dyskusji, w której aktywnie uczestniczyli studenci naszej Uczelni , generał S. Koziej odniósł się również do perspektyw rozwoju sił zbrojnych RP i polskiego przemysłu obronnego, planów modernizacji naszej armii, docelowego miejsca struktur Obrony Terytorialnej w systemie obronnym państwa, celów polskiej polityki bezpieczeństwa w ramach NATO i UE .

 

 

DSC01222 DSC01230 DSC01242

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x