skype wsh radom
rekrutacja online

Niepełnosprawni – Pełnosprawni

Udostępnij

,,Nie warto rezygnować z marzeń tylko dlatego, że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki?

Pod takim hasłem na Wydziale Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu realizowany był projekt ,,Niepełnosprawni- Pełnosprawni?. Organizatorami wydarzenia był przez Międzynarodowy Punkt Konsultacyjny, Studenckie Koło Naukowe Młodych Pedagogów oraz Studenckie Koło Naukowe Młodych Administratywistów. Spotkanie otworzyła J. M. Rektor WSH w Radomiu, doc. dr Elżbieta Kielska.
Celem projektu było ukazanie różnych aspektów niepełnosprawności. Niwelowanie granic między osobami niepełnosprawnymi a pełnosprawnymi zajmuje istotne miejsce w świadomości społecznej. W części naukowej projektu, Prelegenci podkreślali, że niepełnosprawność stanowi poważne wyzwanie dla polityki globalnej i społecznej. Rodziny borykające się z problemem niepełnosprawności wymagają szczególnego zainteresowania oraz różnych form wsparcia i opieki. Spotkanie było również okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy organizacjami pożytku Publicznego, działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych.
Na część artystyczną projektu złożyły się: koncert pianistyczny w wykonaniu Damiana Wojdata- ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej w Kozienicach, pokaz Zumby, prowadzony przez instruktorki Klubu Fitness Platinium w Radomiu, występy taneczne i śpiew zespołu ,,Cyraneczka” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Jaroszkach. Odbył się również koncert zespołu podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Jedlance i prezentacja zespołu futbu amerykańskiego Green Ducks w Radomiu.

 

DSC_0148-1 DSC_0159-1 DSC00808
DSC_0175-1 DSC00826 DSC00836
DSC00821 DSC00866 DSC00818

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x