skype wsh radom
rekrutacja online

Ogólnopolska Konferencja „Bezpieczeństwo kobiet – kobiety bezpieczeństwa”

Udostępnij

W dniu 9 marca w budynku WSH przy ul. Traugutta 61a odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. Bezpieczeństwo Kobiet ? Kobiety Bezpieczeństwa, której organizatorami byli Wydział Studiów Strategicznych i Technicznych WSH, Koło Naukowe Studentów Bezpieczeństwa Wewnętrznego ?Securitas? oraz Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu.

Celem konferencji było ukazanie miejsca i roli kobiet w szeroko pojętym systemie bezpieczeństwa zarówno na poziomie krajowym jak i międzynarodowym. Zaproszeni prelegenci reprezentowali z jednej strony instytucje działające w sferze bezpieczeństwa (aspekt praktyczny) jak i liczne ośrodki akademickie z całej Polski (aspekt teoretyczny). Tematyka wystąpień była niezwykle szeroka i bogata. Reprezentantki Policji i Straży Granicznej przybliżyły słuchaczom zadania i miejsce kobiet w strukturach służb mundurowych. Prelegenci z ośrodków akademickich koncentrowali się między innymi na roli kobiet w polityce, kreowaniu polityki bezpieczeństwa na poziomie międzynarodowym czy też udziale kobiet ? żołnierzy w zadaniach operacyjnych realizowanych przez Polskie Siły Zbrojne. Nie zabrakło również odniesień etyczno-moralnych w zakresie roli kobiet w społeczeństwie i rodzinie a także perspektywy historycznej ukazującej między innymi służbę kobiet w wojsku w okresie II Wojny Światowej. Niewątpliwym atutem Konferencji był znaczący udział w niej studentów WSH jak i innych uczelni. Poza sesją plenarną odbyły się aż trzy panele studenckie.

 

 

DSC00642 DSC00666 DSC00690

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x