skype wsh radom
rekrutacja online

Studenci z wizytą w 42 Bazie Lotnictwa szkolnego

Udostępnij

WIZYTA W 42 BAZIE LOTNICTWA SZKOLNEGO

Studenci Wyższej Szkoły Handlowej wzięli udział w wizycie studyjnej w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego, zorganizowanej przez Koło Naukowe „Securitas”.
Wizyta rozpoczęła się spotkaniem z dowódcą Bazy – płk. pil. dr. Adamem Ziółkowskim, który zapoznał studentów z organizacyjnymi aspektami funkcjonowania Bazy oraz procedurami reagowania w sytuacjach kryzysowych. Spotkanie odbyło się w niedawno zmodernizowanej Sali Tradycji 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego, gdzie studenci mogli zapoznać się z historią jednostki, obejrzeć eksponaty i fotografie będące jej świadectwem -odznaczenia, dyplomy, puchary zdobyte w zawodach sportowych i dokumenty. Szczególną uwagę studentów zwróciła Kronika Bazy prowadzona w latach 1953 -1963. Dziekan Wydziału Studiów Strategicznych i Technicznych dr Paweł Kowalski dokonał wpisu do Księgi Pamiątkowej, w imieniu swoim i studentów. Kolejnym punktem spotkania było zwiedzanie hangaru, gdzie pracownicy jednostki zapoznali studentów z budową i mechanizmami działania dwóch modeli samolotów szkoleniowych – M-28 Bryza oraz PZL-130 Orlik, w który wyposażony jest Zespół Akrobacyjny „Orlik”. Z hangaru studenci przeszli do spadochroniarni, gdzie zostali zaznajomieni ze szczegółami budowy i obsługi przez pilota spadochronu ratowniczego. Na zakończenie wizyty studenci odwiedzili salę ćwiczeniową, gdzie mogli przeprowadzić próbny loty na symulatorze lotów.

 

IMAG0727 IMAG0735 IMAG0750

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x