skype wsh radom
rekrutacja online

Raul Lozano w WSH !

Udostępnij

„Wysiłek nie zawsze kończy się medalem, ale jest bardzo ważne i cenne, żeby przezwyciężać samego siebie. Życie jest bardzo krótkie dlatego róbcie to, co wam się podoba i spełniajcie się w tym”- w trakcie swej prelekcji w Wyższej Szkole Handlowej do realizacji własnych marzeń przekonywał studentów i zgromadzonych gości, Raul Lozano- trener męskiej reprezentacji piłki siatkowej Iranu oraz trener radomskiego zespołu Plus Ligi- Cerrad Czarni Radom.

Raul Lozano opowiedział, czego nauczył go sport, jak został trenerem oraz co według niego jest najważniejsze w życiu. Mówił, że próbował różnych w sportów w życiu, ale siatkówka była jego pasją. Studiował inżynierię, a to czego nauczył się w szkole, starał się wykorzystać na boisku. Szedł za pasją nie wiedząc, jaka czeka go przyszłość i czy będzie mógł z tego w ogóle wyżyć. Był młody i ambitny. Realizował swoje cele z przeświadczeniem, że jeżeli nie uda mu się osiągnąć sukcesu w jego rodzinnej Argentynie, to będzie jednym z najlepszych za granicą.
Kontynuując swoją wypowiedź na temat osiągniętego sukcesu, prelegent uznał, iż „czasami zapraszają mnie po to, żeby powiedzieć jak zdobyć sukces w siatkówce, choć wygrywanie medali i różnych nagród w sporcie nie jest najważniejsze. Na igrzyskach startuje dziesięć tysięcy sportowców, z czego tylko tysiąc dostaje medale, w tym jeden złoty. Sukcesem jest znalezienie się na podium olimpijskim”.

Trener mówił również o długu wobec Polski, który ma za to, że tu jest. „Oddaje dobra, które otrzymuje. Jestem zaszczycony, że na mój wykład przychodzą ludzie w wieku mojego syna i chcą mnie słuchać”.

Nawiązując do czasów, kiedy Raul Lozano był jeszcze dzieckiem, a poglądy jego ojca były dla niego niezrozumiałe, wspomniał, iż „trzeba respektować autorytety, choć czasem można się z nimi nie zgadzać. Teraz, kiedy sam stałem się ojcem moje poglądy się zmieniły. (?) Zdajemy sobie sprawę z tego, co mówili nasi rodzice dopiero wtedy, kiedy sami stajemy się rodzicami. Jako trener staram się robić wszystko, by drużyna była lepsza. Tak jak ojciec stara się robić wszystko co najlepsze dla swojej rodzin”.

Wykład Raula Lozano odbył się w dniu 27 stycznia 2016 r. w siedzibie WSH w Radomiu przy ul. Traugutta 61a.

Serdecznie dziękujemy prelegentowi i wszystkim przybyłym gościom.

 

DSC00024 DSC00062 DSC00118

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x