skype wsh radom
rekrutacja online

Ambasador Rosji na temat stosunków rosyjsko-polskich

Udostępnij

Sergey Andreev Ambasador Federacji Rosji -„Przekształcenie pamięci narodu w krótkim czasie jest niemożliwe. Trzeba na to czasu. Nie możemy zastępować analizy – emocjami. Musimy ściśle przestrzegać prawa międzynarodowego a wzajemny szacunek jest podstawą. ”

W trakcie spotkania ambasador wygłosił wykład na temat stosunków Rosji i Polski skupiając się na okresie międzywojennym aż do współczesności. Wspomniał o rozbiorach jakie miały miejsce. Według niego źródła problemów między Polska a Rosją sięgają czasów mongolskiego najazdu.

Ambasador etapami opowiedział o wojnie, umieralności jeńców, pakcie Ribentrop Mołotow aż po czasy współczesne. Według niego pomniki radzieckie w Polsce uznaje się za niegodne a IPN apeluje o ich likwidacje. Twierdzi również, że w Polsce przybiera na skale „wojna na pomniki”, a co roku wzrasta liczba ich dewastacji. Sprawcy bezczeszczenia podlegają surowej karze.

 

IMG_7563 IMG_7551 IMG_4483

 

IMG_4459 IMG_7567 IMG_4500

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x