skype wsh radom
rekrutacja online

Szkolenie z autoprezentacji już za nami !

Udostępnij

Autoprezentacja to umiejętność tworzenia własnego wizerunku, umiejętność, której warto się nauczyć i którą warto rozwijać. Autoprezentacja to forma ?sprzedaży? siebie, szczególnie pomocna w trakcie rozmów kwalifikacyjnych czy spotkań biznesowych. Ta umiejętność autoprezentacji może być wykorzystywana także na co dzień, poprzez kreowanie wizerunku wypowiedziami, zachowaniami i sygnałami niewerbalnymi.

?Aby rozmowa kwalifikacyjna działała na Twoją korzyść trzeba: zadbać o odpowiednią autoprezentację- odpowiedni wygląd i strój, zabrać ze sobą CV, list motywacyjny i wszelkie dokumenty- certyfikaty, świadectwa potwierdzające nabyte kwalifikacje, umiejętności. Warto zdobyć informacje o firmie i stanowisku, o które się ubiega?- przekonywała prowadząca szkolenie- Pani Maria Majda- Kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej radomskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

 
Zdaniem prowadzącej, idąc na rozmowę kwalifikacyjną trzeba pamiętać jeszcze o kilku kwestiach, m.in. trzeba:
-zgłosić się punktualnie na rozmowę;
-przygotować się do rozmowy- przećwiczyć wcześniej to, co się chce powiedzieć;
-przygotować argumentację przemawiającą za swoją kandydaturą;
-spróbować przekonać potencjalnego pracodawcę, że zależy nam na podjęciu pracy, że chcemy pracować właśnie w tej firmie;
-przemawiać językiem korzyści;
– szanować czas rozmówcy ? wypowiadaj się zwięźle i na temat.
W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej niemile widziane są: oznaki zdenerwowania, braku wiary w siebie, narzekania, mówienia złych słów o poprzednim pracodawcy, przerywania rozmowy mówiącemu czy zaczynania rozmowy od pytania o płacę.

 
Szkolenie ?Autoprezentacja w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej?, zorganizowane przez Biuro Kariery WSH, odbyło się w dniu 15 stycznia 2016 roku. W trakcie szkolenia zostały wykorzystane techniki aktywizujące studentów.

Serdecznie dziękujemy prowadzącej i wszystkim uczestnikom za udział w szkoleniu!

 

IMG_4502 IMG_4503 IMG_4506

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x