skype wsh radom
rekrutacja online

Koncert Noworoczny chóru Cuore di San Pietro

Udostępnij

Pierwszy raz w historii uczelni odbył się noworoczny koncert w wykonaniu chóru Cuore di San Pietro.

Chór Cuore di San Pietro (Serce Świętego Piotra)
Chór Cuore di San Pietro powstał w roku 2010 z inicjatywy Proboszcza Parafii św. Piotra w Radomiu Ks. dr Henryka Mochola, organistki tutejszej Parafii Pani mgr Barbary Wrzask oraz grupy osób pragnących realizacji swoich zamiłowań do muzyki chóralnej. Początki działalności to dwugłosowy chór, który w kolejnych latach swojej działalności wzbogacił się o głosy męskie i dzisiaj działa jako czterogłosowy chór mieszany. Obecnie zespół pod kierunkiem artystycznym Barbary Wrzask składa się z blisko 30 osobowej grupy muzyków amatorów. W repertuarze chóru przeważają utwory liturgiczne, na które składają się zarówno klasyczne kompozycje wybitnych kompozytorów światowych, jak również utwory współczesne. Repertuar uzupełniają utwory mające swój rodowód w muzyce ludowej.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas śpiewania kolęd. Repertuar Chóru to kilkadziesiąt opracowanych kolęd pochodzenia polskiego jak również utworów z poza granic Polski.

 

01 03

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x