skype wsh radom
rekrutacja online

Neurobiologia wychowania

Udostępnij

Studenci psychologii wraz z dr Pawłem Nowakiem złożyli wizytę w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu i uczestniczyli w konferencji poświęconej roli neurobiologii w nauczaniu i wychowaniu dzieci i młodzieży. Podczas wykładu jednego z najbardziej znanych polskich neurodydaktyków dr Marka Kaczmarzyka z Uniwersytetu Śląskiego studenci zapoznali się z podstawami biologii ewolucyjnej i neurodydaktyki.

Ciekawym zagadnieniem okazała się zaprezentowana podczas konferencji neurobiologia buntu i dorastania opisująca specyfikę budowy i funkcjonowania mózgów nastolatków i ich zachowań często niezrozumiałych dla dorosłych. Kolejnymi omawianymi tematami była koncepcja neuronów lustrzanych wyjaśniająca zjawisko empatii z perspektywy neurobiologii oraz zagadnienia dotyczące neurobiologicznych podstaw funkcjonowania procesów pamięci i uwagi.

 

 

DSCN0257 DSCN0262 DSCN0252

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x