skype wsh radom
rekrutacja online

Konferencja naukowa ” Przemoc w rodzinie – nowe wyzwania stare problemy”

Udostępnij

W  Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu  odbyła się konferencja naukowa ?BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ? CIĄŻA BEZ ALKOHOLU?. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Wyższą Szkołę Handlową, Stowarzyszenie Środowisko Inicjatywa, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej, Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Radomiu oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne w Warszawie.Patronat nad konferencją objął Prezydent Radomia Pan Radosław Witkowski.

 

Konferencja kierowana była głównie do studentów i uczniów szkół średnich jednak udział w niej wziąć mógł każdy zainteresowany prezentowaną problematyką. Celem konferencji było przekazanie słuchaczom możliwie najpełniejszej wiedzy o FAS czyli alkoholowym zespole płodowym oraz uczulenie na wszelkiego rodzaju zagrożenia i możliwe konsekwencje wynikające ze spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży. Kolejni prelegenci naświetlali omawiany problem z różnych perspektyw.

Pani Teresa Skoczek, lekarz, specjalista chorób dziecięcych, przedstawiła kliniczne aspekty FAS. Dr Marian Łakomski reprezentujący Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Radomiu, poruszył niezwykle istotny problem odpowiedzialności kobiet będących w ciąży za życie i zdrowie ich dzieci oraz wskazał na konsekwencje wynikające z braku odpowiedzialnego podejścia w tym względzie.

Ks. dr Marek Dziewięcki, Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu, w swoim wystąpieniu starał się odpowiedzieć na pytanie Czy wiedza o FAS wystarczy by nastolatki i matki w ciąży zachowywały abstynencję?.

Ostatnim z prelegentów był dr Krzysztof Linowski ? wykładowca w WSH w Radomiu, który wygłosił referat ?Alkohol i kobieta w rzeczywistości penitencjarnej?. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród studentów jak i zaproszonych uczniów i przedstawicieli szkół średnich.

 

 

IMG_4115 IMG_4104 IMG_4107

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x