skype wsh radom
rekrutacja online

Współpraca z RADWAGIEM

Udostępnij

Wyższa Szkoła Handlowa podpisała umowę o współpracy z jedną z najważniejszych i najprężniej działających firm w naszym regionie, z firmą Radwag. Dzięki zawartemu porozumieniu nasi studenci kierunku informatyka będą mogli odbywać praktyki zawodowe w tym przedsiębiorstwie poszerzając swoją wiedzę i umiejętności pod okiem wybitnych specjalistów z zakresu wykorzystania rozwiązań informatycznych w przemyśle precyzyjnym.

 

Radwag jest wiodącym na świecie producentem wag. Posiada swoje przedstawicielstwa niemalże na wszystkich kontynentach stając się marką globalną i doskonałym ambasadorem polskiej myśli technicznej na całym świecie.

W ramach podjętej współpracy przygotowywany jest obecnie program specjalności na kierunku informatyka ? Informatyka w systemach pomiarowych. Uruchomienie tej specjalności w przyszłym roku akademickim pozwoli naszym studentom na uczestnictwo w unikatowym w skali regionu i kraju programie szkolenia w zakresie metrologii.
RADWAG powstał w 1984 roku jako mały zakład rzemieślniczy. Kilkuosobowa firma produkowała początkowo proste wyroby, jak kuchenne wagi sprężynowe, następnie mechaniczne wagi pocztowe.

W roku 1992 RADWAG wyprodukował pierwszą elektroniczną wagę z użyciem mikroprocesora. Masowa produkcja zaawansowanych technologicznie wag zrewolucjonizowała ich konstrukcję i spowodowała dynamiczny rozwój firmy.

Powstała wówczas pierwsza w pełni niezależna siedziba RADWAG na własnej posesji przy ulicy Grudniowej. Jednocześnie zwiększono zatrudnienie, a co za tym idzie, również skalę produkcji.

RADWAG bazuje na własnej myśli technicznej, wszystkie produkowane wyroby oparte są o własne rozwiązania konstrukcyjne i techniczne. Rozwój firmy jest finansowany całkowicie z zysku osiągniętego ze sprzedaży własnych wyrobów.

W roku 1995 RADWAG miał na swym koncie już dziesięć tysięcy wag elektronicznych, dwa lata później wyprodukował pierwszą wagę analityczną, a następnie w 2000 r. rozpoczął produkcję wag samochodowych.

Z lokalnego producenta RADWAG przekształca się w firmę o zasięgu światowym i w 2002 roku uzyskuje certyfikat ISO 9001:2000.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x