skype wsh radom
rekrutacja online

Konferencja ” Biorę odpowiedzialność – ciąża bez alkoholu”

Udostępnij

W  murach WSH odbyła się konferencja naukowa „BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚĆ – CIĄŻA BEZ ALKOHOLU”. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Wyższą Szkołę Handlową, Stowarzyszenie Środowisko Inicjatywa, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej, Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Radomiu oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne w Warszawie.

Konferencja kierowana była głównie do studentów i uczniów szkół średnich jednak udział w niej wziąć mógł każdy zainteresowany prezentowaną problematyką. Celem konferencji było przekazanie słuchaczom możliwie najpełniejszej wiedzy o FAS czyli alkoholowym zespole płodowym oraz uczulenie na wszelkiego rodzaju zagrożenia i możliwe konsekwencje wynikające ze spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży. Kolejni prelegenci naświetlali omawiany problem z różnych perspektyw. Pani Teresa Skoczek, lekarz, specjalista chorób dziecięcych, przedstawiła kliniczne aspekty FAS. Dr Marian Łakomski reprezentujący Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Radomiu, poruszył niezwykle istotny problem odpowiedzialności kobiet będących w ciąży za życie i zdrowie ich dzieci oraz wskazał na konsekwencje wynikające z braku odpowiedzialnego podejścia w tym względzie. Ks. dr Marek Dziewięcki, Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu, w swoim wystąpieniu starał się odpowiedzieć na pytanie Czy wiedza o FAS wystarczy by nastolatki i matki w ciąży zachowywały abstynencję?. Ostatnim z prelegentów był dr Krzysztof Linowski –  wykładowca w WSH w Radomiu, który wygłosił referat nt.:”Alkohol i kobieta w rzeczywistości penitencjarnej”. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród studentów, jak i zaproszonych uczniów oraz przedstawicieli szkół średnich.

Patronat nad konferencją objął Prezydent Radomia – Pan Radosław Witkowski.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x