skype wsh radom
rekrutacja online

Psychodrama w akcji – poznaj tajemnice psychoterapii

Udostępnij

Podczas spotkania Koła Psychologii studenci psychologii zapoznali się z przebiegiem psychoterapii w formie psychodramy.

Psychodrama jako jedna z metod psychoterapii grupowej polega na odgrywaniu roli przez pacjenta, której treścią są jego problemy i przeżycia. Pacjent jest głównym aktorem (protagonistą), pozostałe osoby biorące udział w psychodramie to aktorzy pomocniczy, reżyser i publiczność. Studenci zapoznali się z fazami psychodramy i technikami psychodramatycznymi takimi jak: zamiana ról, sobowtór, granie samego siebie, czy zwierciadło. Mieli możliwość obejrzenia filmu z autentyczną sesją psychodramy prowadzoną przez światowy autorytet w tej dziedzinie Zerkę T. Moreno.
Psychodrama wykorzystywana jest nie tylko jako metoda terapeutyczna, ale również stosowana jest w celach diagnostycznych, wychowawczych czy resocjalizacyjnych zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci i młodzieży. Chociaż psychodrama jest powszechnie stosowana jako technika terapeutyczna i metoda samorozwoju podczas szkoleń czy w procesie edukacji, to jednak mimo to jej skuteczność nadal budzi kontrowersje.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x