skype wsh radom
rekrutacja online

Warsztaty „Komunikacja bez przemocy”

Udostępnij

W  Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu, odbyły się Warsztaty Komunikacja bez przemocy. W Warsztatach organizowanych przez Studenckie Koło Młodych Pedagogów oraz Międzywydziałowy Punkt konsultacyjny, wzięła udział grupa studentów WSH.

 

Warsztaty poprowadził Pan dr Marian Łakomski z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Radomiu. W czasie warsztatów studenci wykonywali ćwiczenia z zakresu komunikacji interpersonalnej, opartej na dwóch modelach: komunikacji serca (język żyrafy) i komunikacji opartej na agresji (języka szakala)
Prowadzący oraz uczestnicy podkreślali znaczenie komunikacji werbalnej oraz niewerbalnej w procesie budowania związków i relacji międzyludzkich. Komunikacja oparta na manipulacji i agresji sprawia, że relacje stają się coraz płytsze a związki mniej satysfakcjonujące. Natomiast, komunikacja bez przemocy, pozwala tworzyć silne i satysfakcjonujące więzi pomiędzy ludźmi. Odgrywa to szczególnie ważną rolę w rodzinie, gdzie istnieje szczególna potrzeba budowania wspólnoty międzypokoleniowej, opartej na otwartym i szczerym dialogu.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x