skype wsh radom
rekrutacja online

Studenckie Koło Naukowe Młodych Pedagogów WSH

Udostępnij

Studenci WSH zrzeszeni w Kole Młodych Pedagogów wzięli udział w wizycie studyjnej w Katolickim Ośrodku Adopcyjnym przy Caritas Diecezji Radomskiej.

 

Podczas wizyty Pani dyrektor mgr Elżbieta Stolarczyk przybliżyła studentom procedury kwalifikacji kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, prowadzenia rodzinnej placówki opiekuńczej i tworzenia rodziny adopcyjnej. Placówka przygotowuje kandydatów na rodziców adopcyjnych programem PRIDE.
Praca Ośrodka to nie tylko przygotowanie do adopcji, to także praca z dorosłymi dziećmi adoptowanymi, którym Ośrodek we współpracy z Sądem Rodzinnym umożliwienia kontakt z rodziną biologiczną. Podczas wizyty studenci mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w obszarze organizowania zastępczej opieki dla dzieci osieroconych oraz poznać kwalifikacje, jakich wymaga się od kandydatów do pracy w tego rodzaju placówkach.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x