skype wsh radom
rekrutacja online

Współczesny nurt wolontariatu- aspekty pedagogiczne, ekonomiczne i prawne

Udostępnij

 W Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu  pod patronatem Studenckiej Organizacji ” Wolontariat” odbyła się Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa

 nt. ” Współczesny nurt wolontariatu- aspekty pedagogiczne, ekonomiczne i prawne „

Sesje Plenarną otworzyła Pani doc. dr Elżbieta Kielska – Rektor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu wraz z Panią Agatą Fiołna – Przewodniczącą Studenckiej Organizacji ” Wolontariat” .  Konferencja podzielona byłą na kilka paneló tematycznych : pedagogiczno-psychologiczny, pedagogiczno-społeczny oraz prawno administracyjny.

 

Inicjatorem i głównym organizatorem konferencji byli wolontariusze ? studenci Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Przedmiotem szczególnego zainteresowania były  pedagogiczne, społeczne, prawne i administracyjne problemy związane z teoretyczną i praktyczną stroną działań wolontariatu. Celem konferencji była wymiana doświadczeń i refleksji związanej z wolontariatem młodych. Zaangażowanie społeczne, bycie wolontariuszem nie są czymś naturalnym, czymś co wynosi się z domu. Dla większości młodych ludzi jest to coś nowego. Tego rodzaju aktywności muszą się oni dopiero nauczyć. Konferencja stanowiła możliwość wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat współczesnych nurtów wolontariatu i efektów pracy wolontariuszy.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x