skype wsh radom
rekrutacja online

Spotkanie Rady Programowej Pracodawców WSH!

Udostępnij

Rada Programowa Pracodawców Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu

„Znajomość języków obcych otwiera nas na Europę, pod tym kątem powinniśmy przygotowywać studentów do wejścia na rynek pracy. Kandydaci do pracy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej nie potrafią wskazać swoich mocnych i słabych stron, nie umieją zrobić dobrego „pierwszego wrażenia” poprzez odpowiedni wygląd, przekazywane treści, postawę, nie znają podstawowych zasad „savoir-vivre’u”– to wskazówki i spostrzeżenia przekazane przez Panią Marię Majdę – Kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie – filii w Radomiu.

Zgromadzeni na spotkaniu tegorocznej Rady Pracodawców WSH przedstawiciele firm z Radomia i okolic w towarzystwie władz Uczelni, dyskutowali na temat ulepszenia programów kształcenia, lepszego przygotowania absolwentów do wejścia na rynek pracy, podejmowania decyzji zawodowych i konkurowania na rynku pracy. Na początku spotkania Rektor WSH- doc. dr Elżbieta Kielska podsumowała dokonania Uczelni po wskazówkach pracodawców z zeszłorocznego posiedzenia Rady, a następnie głos zabrali przedstawiciele firm. Jak pokazują badania Wojewódzkiego i Powiatowego Urzędu Pracy, w najbliższej przyszłości szanse rozwoju mają takie zawody, jak: logistyk, biotechnolog, agent ubezpieczeniowy, biomedyk czy inżynier ochrony zdrowia. Rozwojowe będą kierunki: transport, logistyka, spedycja oraz informatyka. Wśród zawodów deficytowych wymienia się: operatorów maszyn CNC, pracowników centrów medycznych, sekretarki medyczne, księgowych i asystentów ds. księgowości, terapeutów zajęciowych.

Zebrani pracodawcy apelowali o położenie większego nacisku na kształtowanie umiejętności miękkich, na kształcenie specjalistyczne, a nie ogólne, na zaznajamianie studentów z warunkami pracy przez chociażby większą ilość wizyt studyjnych czy większą ilość zajęć z praktykami, na zapoznawanie studentów z aktualnym oprogramowaniem i dokumentacją. Jak podkreślił Piotr Zieliński- Dyrektor radomskiego oddziału AVIVA – studenci są osobami dorosłymi, sami stawiają sobie założenia i cele co do kariery zawodowej i to oni ponoszą odpowiedzialność za przygotowanie do wykonywania danego zawodu- nie pracodawca, nie Uczelnia, sam student. Studenci sami powinni budować własną markę. My – pracodawcy i Uczelnia możemy ich tylko wspierać.

 

 

DSC06392

 

 

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za obecność, przekazane uwagi i wskazówki i już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w następnym spotkaniu!

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x