skype wsh radom
rekrutacja online

Udostępnij

Unia Europejska – narodowa przegrana czy narodowa szansa?

Podczas wizyty w Wyższej Szkole Handlowej 9 kwietnia europosłanka Julia Pitera wygłosiła wykład pt. „Unia Europejska – narodowa przegrana czy narodowa szansa? Polityk mówiła o korzyściach, jakie płyną ze „zjednoczenia w różnorodności”, o szansach, jakie daje Unia Europejska oraz rozwoju Polski, dzięki unijnym funduszom.

Julia Pitera swój wykład rozpoczęła od wspomnienia czasów PRL w Polsce. „Jednym brakowało ubrań, innym jedzenia. Mnie najbardziej brakowało wolności. Wszystko było limitowane. To był zamknięty układ bez dostępu do światowej literatury, prasy, wiedzy. Moim marzeniem był otwarty świat – zaczęła europosłanka i dodała, że pokolenie urodzone po roku ’89 nie ma tej świadomości, gdyż demokracja, w której obecnie żyjemy została im dana niejako z Konstytucji. Pitera mówiła o ówczesnych problemach m.in. z wyjazdem za granicę, braku możliwości pracowania legalnie poza Polską, wielorakim ograniczeniom oraz decydowaniu za „obywatela”.

0232.jpg

Po wykładzie odbyła się dyskusja. Nie zabrakło pytań od zagranicznych studentów o plusy dla Polski z bycia członkiem UE, osób starszych o dopłaty dla rolników, likwidację fabryk i Stoczni Gdańskiej oraz aktywisty z Narodowego Radomia o brak pracy.

Europosłanka ufundowała także dwa bilety wycieczkowe do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli, które zostały przekazane zwycięzcom konkursu – uczniom szkół średnich.

0246.jpg

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x