skype wsh radom
rekrutacja online

Bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych

Współcześnie bezpieczeństwo to już nie tylko bezpieczne ulice czy też brak zagrożenia konfliktem zbrojnym. Coraz większego znaczenia nabiera obecnie świat wirtualny, który staje się centrum tworzenia, przesyłania i przetwarzania różnego rodzaju danych. We wszechobecnych sieciach i systemach informatycznych pojawiają się różnego rodzaju zagrożenia, zapobieganie którym i których zwalczanie jest w dzisiejszych czasach kluczową kwestią. Specjalność bezpieczeństwo sieci i systemów informatycznych wychodzi naprzeciw tym potrzebom kształcąc specjalistów posiadających odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji, zagrożeń bezpieczeństwa informatycznego, diagnostyki sieci komputerowych czy tez testowania i oceny bezpieczeństwa systemów informatycznych. Niewątpliwą zaletą oferowanej specjalności jest jej multidyscyplinarny charakter łączący w sobie cechy studiów o bezpieczeństwie z informatyką.

Specjalność obejmuje zagadnienia z zakresu:

  • zarządzania bezpieczeństwem informacji
  • zagrożeń bezpieczeństwa informatycznego
  • diagnostyki sieci komputerowych
  • testowania i oceny bezpieczeństwa systemów informatycznych

Perspektywy zawodowe

Absolwent jest przygotowany do pracy w różnego rodzaju instytucjach i przedsiębiorstwach, w których kwestie bezpieczeństwa przepływu informacji i zabezpieczenia sieci informatycznych mają kluczowe znaczenie, a więc w administracji państwowej, bankach, Policji, wojsku, Straży Granicznej, korporacjach czy też w małych i średnich przedsiębiorstwach. Proponowana specjalność otwiera drzwi do kariery w charakterze analityka ds. bezpieczeństwa informacji, specjalisty ds. bezpieczeństwa, specjalista ds. administracji, specjalisty ds. IT, specjalisty ds. instalacji, modernizacji oraz serwisu systemów zabezpieczeń jak również audytora bezpieczeństwa systemów informatycznych.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x