skype wsh radom
rekrutacja online

Animacja 3D

Specjalność Animacja 3D jest najnowszą propozycją WSH dla studentów i kandydatów na studia na kierunku Informatyka. Rozwój branży CG, pojawiające się nowe technologie i rozwiązania sprawiają, że zapotrzebowanie rynku na specjalistów w zakresie grafiki cyfrowej i animacji trójwymiarowej nieustannie rośnie. Techniki animacji 3D są obecnie powszechnie wykorzystywane m.in. w filmie, reklamie, programach telewizyjnych, przy postprodukcji efektów specjalnych czy też przy tworzeniu gier komputerowych i aplikacji multimedialnych. Program oferowanej specjalności obejmuje takie obszary jak modelowanie grafiki 3D, projektowanie i animacja przestrzenna, animacja postaci i obiektów, edytory grafiki trójwymiarowej czy też programowanie grafiki 3D. Niewątpliwym atutem oferowanej specjalności jest położenie dużego nacisku na zdobywanie przez studentów praktycznych umiejętności i kompetencji pozwalających na swobodne odnalezienie się na rynku pracy.

Specjalność obejmuje zagadnienia z zakresu:

  • modelowania grafiki 3D
  • projektowania i animacji przestrzennej
  • animacji postaci, obiektów, pola sił i systemów cząstek
  • edytorów grafiki trójwymiarowej
  • programowania grafiki trójwymiarowej
  • wizji komputerowej i animacji twarzy

Perspektywy zawodowe
Absolwent jest przygotowany do pracy przy produkcji reklam i filmów, programów telewizyjnych oraz postprodukcji efektów specjalnych. Proponowana specjalność otwiera drzwi do kariery w charakterze programisty gier komputerowych oraz różnego rodzaju aplikacji multimedialnych a także producenta multimediów i filmów animowanych, grafika 3D dla produkcji filmowych i gier komputerowych, 3D modellera, twórcy infografik telewizyjnych i motion designera czy też animatora postaci.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x