skype wsh radom
rekrutacja online

Akademicki Klub Nurkowy OKEANOS

Myślałeś o rozpoczęciu przygody z nurkowaniem? Akademicki Klub Nurkowy Okeanos organizuje szkolenia nurkowe dla studentów. Wszystkie kursy prowadzone w AKN Okeanos odbywają się w oparciu o standardy Scuba Diving International (SDI) i Technical Diving International (TDI) – międzynarodowych organizacji szkoleniowych o powszechnie uznanym poziomie nauczania. Dzięki nim kursanci mogą mieć pewność, że szkolenie, które zrealizują reprezentować będzie wysoki poziom merytoryczny, a uzyskane certyfikaty nurkowe,  będą honorowane na całym świecie.

Wymagania wstępne do podjęcia kursów:

 • wiek min. 18 lat lub min. 15 lat za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów
 • podstawowa umiejętność pływania
 • aktualne badania lekarskie

Dopiero zaczynasz? Nie martw się o sprzęt –  w trakcie kursu dostaniesz wszystko !


* w trakcie zajęć kursant musi mieć jedynie własną maskę i rurkę.

Praktyczna organizacja zajęć:

Szkolenie Open Water Diver składa się z trzech bloków zajęć.

1. Zajęcia teoretyczne składają się z 4 sesji. Ich częstotliwość uzależniona jest od preferencji grupy. Zalecamy jednak, aby zajęcia nie odbywały się rzadziej niż raz w tygodniu. Wykłady prowadzimy w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, przy ul. Traugutta 61a, gdzie dysponujemy profesjonalnym zapleczem szkoleniowym.

Część teoretyczna obejmuje następujące tematy :

 • historia nurkowania i struktura szkoleń SDI/TDI
 • sprzęt nurkowy
 • środowisko i fizyka nurkowania
 • medycyna nurkowa
 • podstawy dekompresji
 • technika nurkowania
 • omówienie pytań egzaminacyjnych
 • egzamin teoretyczny

2. Zajęcia basenowe nauczą Cię korzystać w praktyce ze sprzętu nurkowego, utrzymywania neutralnej pływalności, jak również podstawowych technik poruszania się pod wodą. Zajęcia odbywają się w przyjaznym i kontrolowanym środowisku co pozwala na nieśpieszne i bezstresowe opanowanie wymaganych przez instruktora umiejętności.

Ta część kursu obejmuje 4 spotkania. Ćwiczenia organizujemy zwykle na jednym z basenów miejskich. Częstotliwość zajęć uzależniona jest od preferencji grupy, zalecamy jednak aby odbywały się nie rzadziej niż raz w tygodniu

3. Zajęcia w wodach otwartych pozwolą zweryfikować w praktyce umiejętności i wiedzę zdobyte podczas poprzednich części szkolenia. Są też znakomitą okazją do pierwszych zanurzeń w realnym środowisku nurkowym pod okiem instruktora, który wskaże ewentualne niedociągnięcia i podpowie jak je wyeliminować.

Ta część kursu obejmuje 4 nurkowania w wodach otwartych. Organizujemy je zwykle na jednym z polskich akwenów. Ze względu na swoje właściwości, szczególnie do tego celu polecamy krakowski Zakrzówek lub tzw. „Koparki” w Jaworznie. Nurkowania realizujemy zwykle w formie dwudniowego, najczęściej weekendowego, wyjazdu. Okres zimowy w trakcie trwania kursu najczęściej wykorzystywany jest do przeprowadzenia zajęć teoretycznych oraz pierwszych zanurzeń szkoleniowych na basenie.

Po ukończeniu szkolenia OpenWater Diver, kursant:

 • ma szansę zdobyć certyfikat, uprawniający do nurkowania do głębokości 18 metrów, wydany przez międzynarodową organizację szkoleniową Scuba Diving International. Podczas jego trwania zdobędzie wiedzę i umiejętności, które pozwolą cieszyć się pięknem podwodnego świata w sposób bezpieczny i komfortowy.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x